Ştirea zilei

OFICIAL: S-au desemnat preşedinţii şi locţiitorii Birourilor electorale de circumscripţie

- tragerea la sorţi a avut loc la sediul Tribunalului Tulcea în cursul zilei de azi

Azi, la sediul Tribunalului Tulcea a avut loc tragerea la sorţi în vederea desemnării preşedintelui şi  locţiitorului pentru Biroul Electoral de Circumscripţie Judeţeană şi pentru Birourile Electorale de Circumscripţie orăşeneşti şi comunale de pe raza judeţului Tulcea, în conformitate cu art. 26 alin. 5 din Legea nr. 115/2015 cu modificările şi completările ulterioare.

Tragerea la sorţi a fost făcută de Luminiţa Niculache – preşedintele Tribunalului Tulcea şi Mihaela Delia Uncu, prim grefier la Tribunalul Tulcea, în şedintă publică, cu respectarea art. 26 alin.5 din Legea nr. 115/2015 privind alegerea autorităţilor administraţiei publice locale şi cu participarea următorilor reprezentanţi:

– Bumbăcel Adriana – consilier juridic Instituţia Prefectului;

– Vizauer Lavinia -avocat- membru din partea PSD;

– Stelea Liviu – Marian – expert electoral – consilier juridic S.C.Aquaserv;

– Gaea Stelică – avocat Baroul Tulcea;

– Dumitriu Laurențiu Gabriel – consilier juridic – expert electoral.

 

În urma tragerii la sorti au rezultat următoarele :

 

Biroul electoral de  Circumscripţie  Judeţeană;

 

          Preşedinte –Nicola Gheorghiu Daniel – judecător

          Locţiitor –  Andrei Iordan – judecător.

 

1.Biroul Electoral de circumscripţie municipală nr. 1 Tulcea

 

         Preşedinte –Stepanencu Dan – procuror

         Locţiitor – Bogdan Andrei Alexandru  – procuror

 

2.Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 2 Babadag

 

         Preşedinte – Milea Elena – judecător

         Locţiitor – Costea Corina Doiniţa – grefier

 

3.Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 3 Isaccea

 

         Preşedinte – Băetrău Ion – procuror

         Locţiitor – Beizat Birsen – avocat

 

 

4.Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 4. Măcin

 

         Preşedinte – Nicoară Mihai Remus – judecător

         Locţiitor – Buzilă Corina  Andreea – judecător

 

  1. Biroul electoral de circumscripţie orăşenesc nr. 5 Sulina

 

         Preşedinte – Carpov Paresa  -jurist

         Locţiitor – Florea Pădureanu Lăcrămioara -jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 6 Baia

 

         Preşedinte – Şurculescu Florin – judecător

         Locţiitor – Hălălău Ioana – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 7 Beidaud

 

         Preşedinte – Bădilaş Marian – jurist

         Locţiitor – Stelea Liviu Marian – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 8 Beştepe

 

         Preşedinte – Andrei Carmen Daniela – judecător

         Locţiitor – Vasile Gabriela Vasilica – grefier

 

 

 

 

 

9.Biroul electoral de circumscripție comunală 9 C.A. Rosetti

 

         Preşedinte – Iacoblev Nicuşor – jurist

         Locţiitor – Staicu Ion – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 10 Carcaliu

 

         Preşedinte – Iureş Dora – Andreea – avocat

         Locţiitor – Forgo Nicoleta – avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 11 Casimcea

 

         Preşedinte –Arnăutu Cheti -avocat

         Locţiitor – Gaea Monica – avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 12 Ceamurlia de Jos

 

         Preşedinte – Mihăileanu Luminiţa – avocat

         Locţiitor – Casapu Ana – Maria- grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 13 Ceatalchioi

 

         Preşedinte – Mocanu Marius- procuror

         Locţiitor – Axente Mircea- procuror

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 14 Cerna

 

         Preşedinte –  Călinov Mariana – jurist

         Locţiitor –  Şerban Ilie- avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 15 Chilia Veche

 

         Preşedinte – Cojocaru Lidia Florina – jurist

         Locţiitor –  Bici Marian – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 16 Ciucurova

 

         Preşedinte – Porneală Elena – grefier

         Locţiitor – Petcu Mihaela Delia- grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 17 Crişan

 

         Preşedinte- Ciobotaru Gabriela – avocat

         Locţiitor – Oprişan Daniela – Corina

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 18 Dăeni

 

         Preşedinte – Pentilie Epifanov Adela – avocat

         Locţiitor – Forgo Ştefan Florin – avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 19 Dorobanţu

 

         Preşedinte – Constantin Corina – avocat

         Locţiitor –  Nica Simona – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 20 Frecăţei

 

         Preşedinte – Militaru Constantin – jurist

         Locţiitor –  Sandu Violeta – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 21 Greci

 

         Preşedinte – Stoli Elena – avocat

         Locţiitor – Ivan Iulia Viorica Margareta – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 22 Grindu

 

         Preşedinte – Cuculis Nicolae Fănică – avocat

         Locţiitor –  Drăghici Mircea Alexandru – avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 23 Hamcearca

 

         Preşedinte –  Ignatencu Valentin – jurist

         Locţiitor – Loghinoaia Costel Daniel – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 24 Horia

 

         Preşedinte – Lădaru Paraschiva – grefier

         Locţiitor – Costache Edurad – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 25 I.C. Brătianu

 

         Preşedinte- Zero Steluţa –jurist

         Locţiitor – Constantinescu Liliana – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 26 Izvoarele

 

         Preşedinte – Gheorghe Mihaela –grefier

         Locţiitor – Meca Corina Iuliana – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 27 Jijila

 

         Preşedinte – Abdula Senar – jurist

         Locţiitor – Duţu Mihai – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 28 Jurilovca

 

         Preşedinte – Butuc Florin – jurist

         Locţiitor – Brumă Florentina Viorica – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 29 Luncaviţa

 

         Preşedinte – Paralescu Eugen Emil – judecător

         Locţiitor – Băetrău Elena Cristina – grefier

        

30.Biroul electoral de circumscripție comunală 30 Mahmudia

 

         Preşedinte – Iftinchi Cristian Daniel Vasile – procuror

         Locţiitor – Bocăneală Daniela  – procuror

 

31.Biroul electoral de circumscripție comunală 31 Maliuc

 

         Preşedinte – Mateiu Ilie – jurist

         Locţiitor – Voinea Ovidiu – jurist

 

32.Biroul electoral de circumscripție comunală 32 Mihai Bravu

 

         Preşedinte –  Sava Adelina – grefier

         Locţiitor –  Balaban Daniela – grefier

 

33.Biroul electoral de circumscripție comunală 33 Mihail Kogălniceanu

 

         Preşedinte –  Şurculescu Mădălina Leila – judecător

         Locţiitor – Lazăr Cătălin –Daniel – judecător

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 34 Murighiol

 

         Preşedinte – Paraipan Mirela – avocat

         Locţiitor – Răileanu Gheorghe – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 35 Nalbant

 

         Preşedinte – Turcu Cătălin – avocat

         Locţiitor – Gemănaru Nicoleta – grefier

 

36.Biroul electoral de circumscripție comunală 36 Niculiţel

 

         Preşedinte – Nour Costel – avocat

         Locţiitor – Giurea Oana – Cosmina – avocat

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 37 Nufăru

 

         Preşedinte –Vitoş Răzvan Arcadiu – judecător

         Locţiitor – Stoian Izabela – judecător

 

38.Biroul electoral de circumscripție comunală 38 Ostrov

 

         Preşedinte – Pop Sorin Laurenţiu – jurist

         Locţiitor – Drăgoi Dolores – Doina – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 39 Pardina

 

         Preşedinte – Naumencu Daniela Raluca – jurist

         Locţiitor – Berechet Viorel – jurist

 

40.Biroul electoral de circumscripție comunală 40 Peceneaga

 

         Preşedinte – Dumitriu Laurenţiu Valentin – jurist

         Locţiitor – Epifanov Florica – jurist

 

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 41 Sarichioi

 

         Preşedinte – Meszaros Tiberiu – prouror

         Locţiitor – Grădină Laura Valentin – procuror

 

42.Biroul electoral de circumscripție comunală 42 Sf. Gheorghe

 

         Preşedinte – Horobeţ Sorin – jurist

         Locţiitor – Anton Octavian – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 43 Slava Cercheză

 

         Preşedinte – Ciungu Lucia – grefier

         Locţiitor – Uncu Mihaela Delia – grefier

 

44.Biroul electoral de circumscripție comunală 44 Smârdan

 

         Preşedinte – Raţă Nicoleta – jurist

         Locţiitor –Tudorică Tatiana Gina – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 45 Somova

 

         Preşedinte – Gheorghe Simona – judecător

         Locţiitor – Moldoveanu Paula – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 46 Stejaru

 

         Preşedinte – Mucileanu Oana Irina – jurist

         Locţiitor – Găitan Nicoleta – jurist

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 47 Topolog

 

         Preşedinte – Terci Geanina Corina –  avocat

         Locţiitor – Gaea Sterică – avocat

 

48.Biroul electoral de circumscripție comunală 48 Turcoaia

 

         Preşedinte – Dendrino Gabriela – jurist

         Locţiitor – Florea Pădureanu  Daniel – jurist

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 49 Valea Nucarilor

 

         Preşedinte – Prică Eugenia – grefier

         Locţiitor – Mariţanu Ionela – grefier

 

50.Biroul electoral de circumscripție comunală 50 Valea Teilor

 

         Preşedinte – Zimbilschi Dorin – grefier

         Locţiitor – Şuteu Marinela – grefier

 

  1. Biroul electoral de circumscripție comunală 51 Văcăreni

 

         Preşedinte – Dafinoiu Marian – grefier

         Locţiitor – Giugariu Elena – grefier

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button