fbpx
Fotbal

Fotbal, play-out: Național Somova vrea trei puncte și cu Enisala!

Două dintre echipele cu șanse la câștigarea play-out-ului, Național Somova și Heracleea Enisala, joacă azi la Somova meciul din a doua etapă, unul al cărui rezultat ar putea fi decisiv în stabilirea campioanei acestei competiții.

Detalii despre desfășurarea acestui meci mai jos.

După o primă repriză fără ocazii clare de gol, în minutul 44 jucătorul Eusebio Tufă reușește să deschidă scorul și să trimită echipa sa la vestiare în avantaj: 1-0 pentru Național Somova.

La începutul reprizei secunde în echipa oaspete s-au făcut nu mai puțin de 5 schimbări, în timp ce la echipa gazdă s-au făcut făcut 3 schimbări. Altfel spus, din minutul 46 nu mai puțin de opt rezerve au intrat pe teren, probabil cele mai multe schimbări făcute la pauză în fotbalul tulcean din acest sezon.

Din minutul 48, echipa gazdă și-a majorat avantajul printr-o nouă reușită a aceluiași jucător Eusebio Tufă.

Din minutul 67, George Robu a majorat avantajul gazdelor la 3-0 printr-o reușită individuală.