Ştirea zilei

Record de vaccinări la Tulcea în ultima săptămână din octombrie

- lista cabinetelor medicilor de familie în care se poate administra vaccinul anti Covid

Tulcenii au recepţionat foarte bine mesajul autorităţilor potrivit cărora vaccinarea este soluţia principală de a ieşi din criza sanitară pe care o traversează România de la sfârşitul lunii septembrie şi s-au vaccinat într-un număr record în ultima săptămână a lunii trecute.

Astfel, potrivit subprefectului cu atribuţiuni de prefect Nicolae Topoleanu, în perioada 25 – 31 octombrie media persoanelor vaccinate a fost de 1308 pe zi, cu un record absolut în ziua de joi, 28 octombrie când s-a atins pragul de 1900 de vaccinaţi într-o singură zi!

„Sunt foarte mulţumit de cum a decurs activitatea de vaccinare săptămâna trecută şi chiar pot spune că am atins câteva recorsuri neaşteptate. Am încheiat săptămâna duminică, 31 octombrie cu cea mai bună medie de vaccinare săptămânală din acest an şi anume 1308 persoane pe zi şi de asemenea am avut în ziua de joi, 28 octombrie cei mai mulţi tulceni vaccinaţi într-o singură zi şi anume 1900. A contat foarte mult faptul că municipiul Tulcea a reactivat unele centre de vaccinare, motiv pentru care le mulţumesc celor de la Primăria Tulcea, dar şi faptul că tot mai mulţi medici de familie din judeţul nostru au înţeles să ne sprijine în această campanie de vaccinare şi cărora, de asemenea, le mulţumesc, nu doar în numele instituţiei ci şi în nume personal.” a declarat Nicolae Topoleanu, subprefect cu atribuţiuni de prefect al judeţului Tulcea.

În ceea ce priveşte cabinetele medicilor de familie în care se poate administra vaccinul anti Covid, Casa de Asigurări de Sănătate a publicat săptămâna trecută lista cabinetelor, adresa şi telefoanele de contact ale acestora pentru programarea tulcenilor la vaccinare şi, se vede clar, efectul nu a întârziat să apară.

Publicăm mai jos această listă a cabinetelor medicilor de familie în care se poate administra vaccinul, cabinete medicale atât din municipiu cât şi din judeţ.

 

 

Forma de organizare

 

 

ADRESA

 

 

Nr. telefon pacienti

CMI DR. ALECU DANIELNICULIȚEL0240542154
CMI DR.ARSENI GABRIELNUFARU / MALCOCI0744352552
CMI DR.ALEXEEV ALLASARICHIOI0240563534
SC CENTRU MEDICAL DR. ANEFI SRLMAHMUDIA0723143678
SC BADIU MEDICAL CENTER SRL

 

 

HORIA0240576088
GRECI0743644945
Turcoaia0755780998
SC MEDICA SRLBAIA0240564132
BAIA0240564132
CMI DR. CALMUC VALENTINACERNA/PECENEAGA0240-575826
CMI DR. CANACHE LUMINITADAIENI0240/577606
CMI DR. CIMPOERU CORNELSOMOVA0240541007
CMI DR.CIUREANU CONSTANTINTULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.B.0240510421
SC CABINET MED. DR. DRAGULINESCU SRLJURILOVCA0723507288
SC CM DR. GALUS ION SRLBABADAG,str.Heracleea,nr.230240561326
CMI DR.GORGA GEORGETAMACIN,str.Rahovei, nr.280240571005/ 0740200750
SC ALLEGRA MEDICAL CENTER SRL

 

 

BABADAG, str. Heracleea, nr. 230240561030
BABADAG, str. Heracleea, nr. 230739205473
CEAMURLIA DE JOS/SLAVA RUSA0784703245
CMI DR. ION-EREMIA RITATULCEA,str.Isaccei,nr.33,bl.I 11,sc.C,ap.50749791696
SC CMI DR. JURJA NICOLAE SRLTULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.C0240515357
SC CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRLTULCEA,str.Isaccei, Cabinet nr.1, bl. U2, parter0745367597
CMI DR.MALEC DIANATULCEA,str. 9 Mai, nr. 1, bl. F40240 510 873
CMI DR. MALEC LEONARD-GABRIELTULCEA, str. 9 Mai, nr.1, bl.F4, parter0722 928 028
CMI DR. MANCEANU ADRIANVALEA NUCARILOR0240549254
SC CMI DR.MANESCU DANIELA-ANA SRLBESTEPE0730511805
CMI DR MANOLESCU AMALIA-MONICASF. GHEORGHE, str. a Xa, nr. 23, jud Tulcea0738322475
CMI DR. MATEESCU MIRON-MARIUSJIJILA0240550014
CMI DR. MELINTE PETRU-CORNELIUTopolog0723611445
SC MIRUNA FARM SRLTULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.C0340107896, 0752150019
CMI DR. NICULESCU DOMINIC-FLORENTIUGRECI0240575455
SC ROXIMED FAM SRLTULCEA.str.Spitalului, nr.31, bl.19, sc. C, parter0756759440
CMI DR.OBREJA IULIANNICULITEL0744480874
SC PRO MED SRLTULCEA,str.Isaccei, Cabinet nr.2, bl. U2, parter0240/534350
CMI DR.PACURICI MARIA-CRISTINATULCEA,str.Spitalului,nr.31, bloc 19, sc.B, parter/0749562985
CMI DR. IFRIM-CATRINESCU MONICATULCEA,str. SLT Gavrilov Corneliu, nr. 185B-1870240533171
CMI DR.PISTOL IRINA-FLORIANAHAMCEARCA0728219800
CMI DR.RADULESCU DINUIC BRATIANU / REVARSAREA0723610944
CMI DR. ROMAN CRISTIAN-LIVIUCIUCUROVA/CASIMCEA0737063116
SC ROSIORU MEDICAL SRL

 

LUNCAVITA0745325176
LUNCAVITA0240540362
CMI DR. ROSTOGOL LIVIU-LEFTERICACA ROSETTI0762663041
SC ROUTINE MED SRLCACALIU0742855006
CMI DR. RUTA MARIATULCEA,str.Victoriei,nr.570741155633
CMI DR. STERIE ADRIANATULCEA,str.SLTGavrilov Corneliu, nr. 185B-1870746016118
CMI DR. SURIANU RALUCAGRINDU/GARVAN0744764133
SC CABINET MEDICAL DR. VALCU DUMITRU SRLTULCEA,str.Isaccei.nr.31-330240510355
CMI DR. VASILE PAULA-LETITIATULCEA,str. SLT Gavrilov Corneliu, nr. 185B-1870745408282

 

Back to top button