Ştirea zilei

Record de vaccinări la Tulcea în ultima săptămână din octombrie

- lista cabinetelor medicilor de familie în care se poate administra vaccinul anti Covid

Tulcenii au recepţionat foarte bine mesajul autorităţilor potrivit cărora vaccinarea este soluţia principală de a ieşi din criza sanitară pe care o traversează România de la sfârşitul lunii septembrie şi s-au vaccinat într-un număr record în ultima săptămână a lunii trecute.

Astfel, potrivit subprefectului cu atribuţiuni de prefect Nicolae Topoleanu, în perioada 25 – 31 octombrie media persoanelor vaccinate a fost de 1308 pe zi, cu un record absolut în ziua de joi, 28 octombrie când s-a atins pragul de 1900 de vaccinaţi într-o singură zi!

„Sunt foarte mulţumit de cum a decurs activitatea de vaccinare săptămâna trecută şi chiar pot spune că am atins câteva recorsuri neaşteptate. Am încheiat săptămâna duminică, 31 octombrie cu cea mai bună medie de vaccinare săptămânală din acest an şi anume 1308 persoane pe zi şi de asemenea am avut în ziua de joi, 28 octombrie cei mai mulţi tulceni vaccinaţi într-o singură zi şi anume 1900. A contat foarte mult faptul că municipiul Tulcea a reactivat unele centre de vaccinare, motiv pentru care le mulţumesc celor de la Primăria Tulcea, dar şi faptul că tot mai mulţi medici de familie din judeţul nostru au înţeles să ne sprijine în această campanie de vaccinare şi cărora, de asemenea, le mulţumesc, nu doar în numele instituţiei ci şi în nume personal.” a declarat Nicolae Topoleanu, subprefect cu atribuţiuni de prefect al judeţului Tulcea.

În ceea ce priveşte cabinetele medicilor de familie în care se poate administra vaccinul anti Covid, Casa de Asigurări de Sănătate a publicat săptămâna trecută lista cabinetelor, adresa şi telefoanele de contact ale acestora pentru programarea tulcenilor la vaccinare şi, se vede clar, efectul nu a întârziat să apară.

Publicăm mai jos această listă a cabinetelor medicilor de familie în care se poate administra vaccinul, cabinete medicale atât din municipiu cât şi din judeţ.

 

 

Forma de organizare

 

 

ADRESA

 

 

Nr. telefon pacienti

CMI DR. ALECU DANIEL NICULIȚEL 0240542154
CMI DR.ARSENI GABRIEL NUFARU / MALCOCI 0744352552
CMI DR.ALEXEEV ALLA SARICHIOI 0240563534
SC CENTRU MEDICAL DR. ANEFI SRL MAHMUDIA 0723143678
SC BADIU MEDICAL CENTER SRL

 

 

HORIA 0240576088
GRECI 0743644945
Turcoaia 0755780998
SC MEDICA SRL BAIA 0240564132
BAIA 0240564132
CMI DR. CALMUC VALENTINA CERNA/PECENEAGA 0240-575826
CMI DR. CANACHE LUMINITA DAIENI 0240/577606
CMI DR. CIMPOERU CORNEL SOMOVA 0240541007
CMI DR.CIUREANU CONSTANTIN TULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.B. 0240510421
SC CABINET MED. DR. DRAGULINESCU SRL JURILOVCA 0723507288
SC CM DR. GALUS ION SRL BABADAG,str.Heracleea,nr.23 0240561326
CMI DR.GORGA GEORGETA MACIN,str.Rahovei, nr.28 0240571005/ 0740200750
SC ALLEGRA MEDICAL CENTER SRL

 

 

BABADAG, str. Heracleea, nr. 23 0240561030
BABADAG, str. Heracleea, nr. 23 0739205473
CEAMURLIA DE JOS/SLAVA RUSA 0784703245
CMI DR. ION-EREMIA RITA TULCEA,str.Isaccei,nr.33,bl.I 11,sc.C,ap.5 0749791696
SC CMI DR. JURJA NICOLAE SRL TULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.C 0240515357
SC CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRL TULCEA,str.Isaccei, Cabinet nr.1, bl. U2, parter 0745367597
CMI DR.MALEC DIANA TULCEA,str. 9 Mai, nr. 1, bl. F4 0240 510 873
CMI DR. MALEC LEONARD-GABRIEL TULCEA, str. 9 Mai, nr.1, bl.F4, parter 0722 928 028
CMI DR. MANCEANU ADRIAN VALEA NUCARILOR 0240549254
SC CMI DR.MANESCU DANIELA-ANA SRL BESTEPE 0730511805
CMI DR MANOLESCU AMALIA-MONICA SF. GHEORGHE, str. a Xa, nr. 23, jud Tulcea 0738322475
CMI DR. MATEESCU MIRON-MARIUS JIJILA 0240550014
CMI DR. MELINTE PETRU-CORNELIU Topolog 0723611445
SC MIRUNA FARM SRL TULCEA,str.Pacii,nr.121,bl.128,sc.C 0340107896, 0752150019
CMI DR. NICULESCU DOMINIC-FLORENTIU GRECI 0240575455
SC ROXIMED FAM SRL TULCEA.str.Spitalului, nr.31, bl.19, sc. C, parter 0756759440
CMI DR.OBREJA IULIAN NICULITEL 0744480874
SC PRO MED SRL TULCEA,str.Isaccei, Cabinet nr.2, bl. U2, parter 0240/534350
CMI DR.PACURICI MARIA-CRISTINA TULCEA,str.Spitalului,nr.31, bloc 19, sc.B, parter/ 0749562985
CMI DR. IFRIM-CATRINESCU MONICA TULCEA,str. SLT Gavrilov Corneliu, nr. 185B-187 0240533171
CMI DR.PISTOL IRINA-FLORIANA HAMCEARCA 0728219800
CMI DR.RADULESCU DINU IC BRATIANU / REVARSAREA 0723610944
CMI DR. ROMAN CRISTIAN-LIVIU CIUCUROVA/CASIMCEA 0737063116
SC ROSIORU MEDICAL SRL

 

LUNCAVITA 0745325176
LUNCAVITA 0240540362
CMI DR. ROSTOGOL LIVIU-LEFTERICA CA ROSETTI 0762663041
SC ROUTINE MED SRL CACALIU 0742855006
CMI DR. RUTA MARIA TULCEA,str.Victoriei,nr.57 0741155633
CMI DR. STERIE ADRIANA TULCEA,str.SLTGavrilov Corneliu, nr. 185B-187 0746016118
CMI DR. SURIANU RALUCA GRINDU/GARVAN 0744764133
SC CABINET MEDICAL DR. VALCU DUMITRU SRL TULCEA,str.Isaccei.nr.31-33 0240510355
CMI DR. VASILE PAULA-LETITIA TULCEA,str. SLT Gavrilov Corneliu, nr. 185B-187 0745408282

 

Back to top button